Nowoczesne meble kuchenne lakierowane na wysoki połysk wykonane w bloku


Wysoka zabudowa na wymiar

Prezentujemy Państwu ostatnią z naszych realizacji : Nowoczesne meble kuchenne lakierowane na wysoki połysk wykonane w bloku. Meble kuchenne na wymiar zostały wykonane u naszego klienta ze Skierniewic. Jak na wstępne wspomnieliśmy jest to zabudowa kuchenna, która została wykonana w bloku a więc projekt mebli kuchennych nie był zbyt łatwy do wykonania a na dodatek nasi klienci chcieli zrobić całkowitą rewolucję w dotychczasowym pomieszczeniu kuchennym. Aby zmienić kształt obecnego pomieszczenia zaproponowaliśmy aby po prawej stronie kuchni dobudować ściankę tak aby zmieściła się tam szafka narożna a w niej umiejscowiliśmy zlew ( komorę z ociekaczem), na ścianie głównej w środkowej części została umiejscowiona płyta gazowa, która znajduje się na dużych, wygodnych i bardzo funkcjonalnych szufladach o szerokości 90 cm. Szuflady w naszej nowoczesnej kuchni są oczywiście z cichym do mykiem, które w jeszcze większym stopniu ułatwiają ich użytkowanie. W tej części zabudowy kuchennej na wymiar znajduje się jeszcze szafeczka o szerokości 30 cm, dzięki której tworzy się większa przestrzeń między zlewem i płytą ( co jest oczywiście wygodniejsze do normalnego funkcjonowania). Po lewej stronie płyty mamy mały kosz cargo ( 15 cm)dwupoziomowy, który jest wygodny do przechowywania przypraw a w dolnej części zmieszczą się butelki np z olejem, octem czy oliwą z oliwek. Kolejna szafka to tradycyjna szafka o wymiarach 65 cm, która kończy dolną zabudowę kuchenną po tej stronie pomieszczenia.

Zabudowa górnych szafek po tej stronie kuchni to wysokie szafki pod sam sufit, których całkowita wysokość wykosi 108 cm. Aby trochę urozmaicić naszą małą kuchnię w bloku górne szafki zostały podzielone na dwie części, mianowicie składają się z szafek, które znajdują się pod samym sufitem o wysokości 72 cm ( z frontem pełnym lakierowanym na wysoki połysk a w ich górnej części znajduje się zabudowany kanał wentylacyjny). W środkowej szafce znajduje się zabudowany okap typu slim. Pod szafkami o wysokości 72 cm mamy podwieszone szafeczki o wysokości 36 cm, po lewej stronie okapu zaproponowaliśmy front przeszklony( witryna), która nadaje lekkości całej aranżacji a po prawej stronie zaprojektowaliśmy szafeczkę bez frontu, w której można przechowywać podręczne przyprawy.

To jeszcze nie koniec naszej aranżacji małej kuchni w bloku, po przeciwnej stronie zostały zaprojektowane trzy wysokie słupki również pod sam sufit. W pierwszy znajduje się lodówka do zabudowy a nad nią szafeczka na rzadko używane rzeczy otwierana do góry na tradycyjnych podnośnikach, obok lodówki znajduje się szafka z piekarnikiem, który został zaprojektowany na wysokości toru ( co jest bardzo wygodne w funkcjonowaniu, ponieważ przy pieczeniu potraw nie musimy schylać się nisko i nadwyrężać naszego kręgosłupa). Kończąc naszą wysoką zabudowę słupków, zaproponowaliśmy szafeczkę o szerokości 30 cm, w której znajduje się kosz cargo maxi ( o wysokości 190 cm, który rewelacyjnie sprawdza się do przechowywania artykułów spożywczych). Dodatkowo wykonaliśmy stół wolno strojący okrągły na trzech nogach.
Projekt naszej malej kuchni został przede wszystkim wykonany w sposób funkcjonalny ale należy tu zauważyć, że cała zabudowa kuchenna może wydawać się zbyt przytłaczająca, dlatego zaproponowaliśmy dość jasną kolorystykę w meblach. Nasi klienci ostatecznie zdecydowali się na waniliowe korpusy do tego jasny blat ( waniliowy z drobnymi odcieniami fioletu) i delikatnymi frontami w kolorze wrzosu, które rozjaśniły nam całą zabudowę kuchenną z modnymi lakierowanymi drzwiczkami na wysoki połysk.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zdjęć małej kuchni w bloku.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.