Pomysł na kuchnie z salonem


Kuchnia z salonem

Dziś chcemy Państwu zaprezentować kolejny pomysł na kuchnie z salonem. Jest to niewielka zabudowa w jednym z Warszawskich bloków. Prezentujemy Państwu niewielki aneks kuchenny wykonany w bardzo minimalistycznym stylu. Materiał, z którego została wykonana zabudowa to front płyta MDF kolor biały połysk, płyta korpusowa kolor szafy ( ELIZA) , blaty również są w szarych odcieniach a do tego wszystkie dodatki w stali szczotkowanej. W naszej aranżacji mebli kuchennych nowoczesnych mamy zabudowaną płytę indukcyjną, piekarnik za prowadnicach teleskopowych, niewielki zlew, zmywarkę 45 cm z zintegrowanym panelem sterującym i okap teleskopowy z frontem meblowym.  W kuchni na zamówienie mamy zastosowane okucia renomowanej firmy BLUM ( szuflady z systemem cichego domyku, zawiasy Blum z wyciskaczem).

Wykonanie nowoczesnego projektu mebli kuchennych w tak niewielkim pomieszczeniu nie jest takie łatwe i oczywista jak by można się spodziewać. Nasi klienci w swojej zabudowie kuchennej chcieli umiejscowić wszystkie niezbędne sprzęty AGD a do tego chcieli mieć również jakieś szafki dolne, które będą mogli wykorzystać do normalnego funkcjonowania w kuchni. Główna ściana do zabudowy meblami na wymiar wynosi ok. 295 cm a w niej mieliśmy umiejscowić szereg sprzętu AGD i brakło nam już miejsca na szafki kuchenne np. szuflady itp. wspólnie doszliśmy do porozumienia, że musimy wykorzystać odrobinę ściany z salonu aby nasza zabudowa spełniała wszystkie swoje funkcje (tz. Miała zabudowany cały sprzęt AGD  posiadała kilka szafek dolnych i aby nasza klientka miała odrobinę blatu roboczego do przygotowywania posiłków).  Częściową inspirację do wykonania tego projektu kuchni zaczerpaliśmy od naszych szwedzkich kolegów, gdzie w zabudowach wykorzystany jest każdy cm pomieszczenia i na ich wzór górne szafki zostały wykonana pod sam sufit. Są one umiejscowione tylko na jednej ścianie tworząc jednolitą nowoczesną całość. Górne szafki kuchenne są bez uchwytowe, front meblowy jest opuszczony poniżej korpusu o 3 cm, dzięki czemu można je swobodnie otwierać . natomiast w dolnych szafkach mamy zastosowaną listę ZOBAL, która jest bardzo delikatna i w całości zabudowy nie jest tak bardzo widoczna a rewelacyjnie funkcjonuje. Końcowy efekt wyżej opisanej zabudowy kuchennej jest dość schludny ale bardzo efektowny, tworząc w całości nowoczesną euro kuchnie.

Całość realizacji mebli kuchennych na wymiar w Warszawie trwała ok. 6 tygodni od podpisania i zakończyła się obopólnym zadowoleniem.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z galerią zdjęć opisywanej realizacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.